לכל אלה שלא מאמינים בדת- דיון פתוח

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• יעקוב, אתה יכול לשכנע בקלות אדם דתי שזה נכון להאמין, אבל אתה אפילו לא מתקרב לשכנוע של אדם חילוני, כי מבחינתי כרגע אתה משחק עם שטויות של גמרא, שגם אתה לא מבין..
      התורה היא לא טקסט? זה בטח אותיות רוחניות כלשהן שמרחפות לעיני הקוראים ומסתדרות בצורה כזאת שרק ה' יכול להבין אותה, נכון? תחסוך את התגובה הבאה שתגיד שהמשפט הזה נכון. אם תה בא לנהל דיון, תוכיח את הצד שלך על ידי דברים שהם קצת יותר קרובים להיגיון. אם אתה לא מסוגל לעשות את זה, עדיף שלא תגיב כי זה מציג אותך בעור זול יותר בעיני אדם חילוני. יש הבדל בין טיעון שאתה מאמין בו, לבין טיעון משכנע, ומכיוון שאתה בדיון המקום פנוי רק לטיעונים משכנעים.
      אתה מדבר כאן על ישות שאנחנו צריכים לעשות את כל מה שהיא מצווה עלינו, כשמעולם לא שמעתי אותה מבקשת ממני לקיים את מה שאתה אומר שהיא אומרת.
      מצטער מאוד, אבל 6 מיליון יהודים, שמתוכם למעלה מ-50% עשו את מה שהישות הזאת ביקשה, נספו בשואה. כשתהיה לך תשובה לזה, ותשובה לשאלה מה עשו ילדים בני יומם שנרצחו בידי מרצחים נאצים, שלפי התורה, אלוהים ברא גם אותם, שתף אותי.
      עד אז מבחינתי אתם מאמינים בישות שברא מישהו שלא הצליח להסביר כל מיני תופעות טבע, שהיו מצליחים להסביר.

אמנת שחקני איקרים ישראל
      תשתפו כדי שאחרים ישפיעו, תתמכו כדי להשפיע יותר
    • korel wrote:

יעקוב, אתה יכול לשכנע בקלות אדם דתי שזה נכון להאמין, אבל אתה אפילו לא מתקרב לשכנוע של אדם חילוני, כי מבחינתי כרגע אתה משחק עם שטויות של גמרא, שגם אתה לא מבין..
      התורה היא לא טקסט? זה בטח אותיות רוחניות כלשהן שמרחפות לעיני הקוראים ומסתדרות בצורה כזאת שרק ה' יכול להבין אותה, נכון? תחסוך את התגובה הבאה שתגיד שהמשפט הזה נכון. אם תה בא לנהל דיון, תוכיח את הצד שלך על ידי דברים שהם קצת יותר קרובים להיגיון. אם אתה לא מסוגל לעשות את זה, עדיף שלא תגיב כי זה מציג אותך בעור זול יותר בעיני אדם חילוני. יש הבדל בין טיעון שאתה מאמין בו, לבין טיעון משכנע, ומכיוון שאתה בדיון המקום פנוי רק לטיעונים משכנעים.
      אתה מדבר כאן על ישות שאנחנו צריכים לעשות את כל מה שהיא מצווה עלינו, כשמעולם לא שמעתי אותה מבקשת ממני לקיים את מה שאתה אומר שהיא אומרת.
      מצטער מאוד, אבל 6 מיליון יהודים, שמתוכם למעלה מ-50% עשו את מה שהישות הזאת ביקשה, נספו בשואה. כשתהיה לך תשובה לזה, ותשובה לשאלה מה עשו ילדים בני יומם שנרצחו בידי מרצחים נאצים, שלפי התורה, אלוהים ברא גם אותם, שתף אותי.
      עד אז מבחינתי אתם מאמינים בישות שברא מישהו שלא הצליח להסביר כל מיני תופעות טבע, שהיו מצליחים להסביר.
      :ברור שהתורה היא טקסט! לא אמרתי שהתורה היא לא טקסט, אמרתי
      [quote='יעקב11','תורה היא לא טקסט שאתה אמור לקרוא ולהבין את כל מה שה' רוצה שתבין .התורה היא מלאה ברמזים, דרשות ודברים נסתרים, שרק שאחרי שאתה לומד לעומק אתה מגיע אליהם']
      התורה היא לא טקסט שאתה אמור לקרוא ולהבין את כל מה שה' רוצה שתבין
      .התורה היא מלאה ברמזים, דרשות ודברים נסתרים, שרק שאחרי שאתה לומד לעומק אתה מגיע אליהם
      [/quote]
      .אני לומד גמרא, לכן אני מבין חלק ממנה
      !מה הטעם בשכנועים שאני לא מאמין בהם? אני אומר את מה שאני חושב, לא את מה שיש סיכוי שתאמינו לו, ושאני לא חושב שהוא נכון
      :על השאלה האחרונה שלך לגבי השואה, כבר עניתי

יעקב11 wrote:

אתה צריך להבין, ה' הוא לא בן אדם עם שכל כמו שלנו, שהוא קצת עם כוחות על טבעיים והחליט שהוא רוצה לתת לנו חוקים אז הוא כתב ספר שבו כתוב את כל החוקים שהוא רוצה שנעשה, ואנחנו צריכים לעשות. לא! ה' הוא משהו שאי אפשר לדמיין, אין לו צורה גוף ושכל, הוא משהו מעל הטבע, החומר, לכן גם למצוותיו, לעונשיו ולדרכיו יש סיבות רוחניות הרבה יותר גבוהות מהרמה שלנו, מהטבע, ומהחומר, ולכן אנחנו לא מבינים זאת.י
      זה כמו אבא וילד, הילד כל הזמן מבקש מאבא "תן לי סוכריה", "תן לי סוכריה", בפעם הראשונה-האבא נותן. אבל לפעמים האבא כבר אומר "די מספיק, זה לא בריא", והילד לא מבין זאת, שזה מזיק לו. אז הוא מבקש שוב, והאבא לא מסכים. הילד חושב שהאבא סתם רע אליו, ואין לו סיבה למה הוא לא נותן, כי הילד עדיין לא ברמה מספיקה כדי להבין שזה לא בריא.
      ככה גם אנחנו לפעמים ה' נותן לנו עונש, ואנחנו באמת לא מבינים למה, אנחנו חושבים שה' סתם נתן לנו ושה' רע אלינו, כי אנחנו לא מבינים שזה בעצם טוב לנו, ואנחנו צריכים את זה, וזה לא סתם, יש סיבה.
      1. לא התייחסת למה שכתבתי בנושא ההסתה, אשמח אם תגיב
      בכל אופן בתגובה שלך אתה חוזר על הטענה שהתנך טקסט כל כך מסובך אבל לא נותן הוכחות לכך. אם אתה אומר שהתנך מסובך, אשמח אם תיתן לי קצת מפנינות החוכמה המתוארות בתנך. הטיעון של נסתרות דרכי האל טיפשי כשמתשתמשים בו כתשובה לכל טיעון שהדת לא חשבה עליו. הטיעון הזה כל כך יבש, כל כך חסר מחשבה.
      ואני גם לא כל כך מבין מאיפה שלפת את העניין עם האבא והבן כי אף אחד לא דיבר פה על עונשים של אלוהים, אבל בסדר.

בכך אופן, אשמח אם תתן לי את הרציונלים שלך לאמונה באלוהי היהדות. מה גורם לך להאמין ביהדות, ובדווקא ביהדות, ומה גורם לך להאמין בישות עליונה.

אתה אומר שאתה לומד גמרא ואתה מבין את התורה
      אני לא לומד גמרא, ואני מאמין שאני מבין את התורה יותר טוב ממך. אם התורה בלתי ניתנת להבנה, משמע היא ניתנת רק לפרשנות. למה הפרשנות שלך נכונה?

עכשיו תגיד לי שחזל פירשו
      מבחינתי אין הבדל בין ״החכמים״ לביני. הם לא חכמים מבחינתי. גם כל הרבנים שרוצים לפרש את התורה לפי האינטרסים שלהם. הם לא עושים יותר מהלהוליך אותך שולל, ולגרום לך להאמין בפרשנות שלהם.
      התורה מיתולוגיה יפה, סיפור אגדות יפהפה, אבל הוא לא ספר היסטורי, בטח ובטח שלא צריך לשאוב ממנו השראה לחיים האמיתיים. אם כן היית שואב ממנו השראה כמו שהיא כתובה בתנך, היית בכלא ממזמן (לא מדבר על הפרשנות של הרבנים שנועדה להפוך את התורה לפחות פרמיטיבית ולגרום לה להתאים לחיים המודרניים).

אגב ההשוואה לאבא ולסוכריה היא השוואה נוראית, לפי טענתך אלוהים הוא משהו בלתי מוסבר, ואתה לא יכול להשוות סיבות של ״זה לא בריא״ לסיבות רוחניות שכאלו.
      אז מה שאתה אומר בעצם בצורה יותר שונה את הטיעון של רוב המאמינים, ״אין לנו שמץ של מושג״.
      פעם הבאה פשוט תגיד שאתה לא יודע, אין לך מושג וכל מה שאתה יודע זה שהסיבות של אלוהים מוצדקות, כי ככה למדת ואתה לא מעז להטיל בזה ולו ספק קטן :)

סגן ראש צוות חדשות | חבר בצוות היצירתיות

כתב השנה 2016
      ״מישהו פעם אהב אותי ככה, לכתוב על היד בצבעים לתמיד
      את ראשי התיבות של שמותינו ביחד, בתוך לב אדמדם
      "עם פרחים

The post was edited 1 time, last by TheNonstop ().

• אמנם הדיון הפך משעמם במיוחד כיוון שרובו על חרדים אך בכל זאת לגבי מה שכן מעניין אגיב...

לפני שאתם באים לדון האם האלוהים הוא טוב או רע, אתם צריכים להכנס מנק' הנחה שיש אלוהים, כך שכמו שאמרתי נק' ההתחלה של הדיון כלל לא נכונה.
      אם אתם רוצים שהדיון יהיה על אמונה באלוהים והוכחה שהוא קיים, אז השאלות האם הוא רע או לא כלל לא רלוונטיות. אלו שאלות ששואלים רק אחרי שאתה כבר מאמין בו, ואחרי שאתה מאמין שהוא בהכרח קשור ליהדות.
      אז אני אתחיל דיון על קיום אלוהים.
      גיל וקורל- כיצד נברא העולם ?
      "Let your faith be bigger than your fear" - "תן לאמונה שלך להיות גדולה יותר מהפחד שלך"

• קודם כל גולדן בוי וגילד זה לא מקום לספאםמונה תעשו במקום אחר. אם יש לכם מה להוסיף לדיון אתם מוזמנים להוסיף אבלמואם לא אל תספים.

איתי
      הטעות שלך מתחיל בשאלה עצמה
      השאלה שלך: כיצד נברא היקום?
      השאלה המתוקנת: כיצד התחיל היקום?
      שאלה צריכה להיות ניטרלית

התשובה שלי לשאלה הזאת היא שאין תשובה :)
      אני יכול להרחיב על המפץ הגדול, אבל זו לא תיאוריה מוכחת. יש הרבה דברים שהמדע לא יודע, אבל החוכמה היא לא ישר לברוח לדת, כי הדת מתמחה בלתפוס אנשים מבולבלים ולחרטט על בריאת העולם. המטרה של הדת מלכתחילה הייתה לתת תשובות לשאלות שהאדם לא ידע. לחלק מהשאלות מצאנו תשובות, חלק עדיין בסימן שאלה או בגדר תיאוריה. אני בספק גם במאות הקרובות נדע תשובה חד משמעית.

כתב השנה 2016
      "עם פרחים
    • גיל-
      אינך יודע אה? צנוע משהו...
      כאשר יעקב כתב פה נסתרות דרכי ה', ישר ידעת לצעוק עליו שהוא פרמיטיבי ושזה תשובה טיפוסית של מאמינים שאין להם תשובה לשאלות, אבל לא זה מה שמעניין.

לא אמרתי שאם המפץ הגדול או האבולוציה לא נכונים, ישר לברוח לדת. זה פשוט לא נכון, ברירה כוזבת...
      אבל אולי תופתע לשמוע שהמפץ הגדול והתורה מסתדרים בהרמוניה מוחלטת, בין אם זה בגלל שהמפץ הגדול מדבר על בריאת העולם וספר בראשית על בורא העולם, ובין אם זה בגלל התאמה מדהימה בין פסוקי התורה לבין העובדות הידועות לנו כיום אודות המפץ הגדול.
      מכיוון שאתה לא הרחבת על המפץ הגדול אז אני מבין שאולי אתה לא רוצה ללכת לכיוון הזה אז גם אני לא ארחיב ואנמק את הטענה שלי, תקן אותי אם אני טועה.
      "Let your faith be bigger than your fear" - "תן לאמונה שלך להיות גדולה יותר מהפחד שלך"

• קוראל נכון אמרת שה לא עזר בשואה ?
      אז יש איזה או פסוק או משהו לא שאני בטוח מה כתוב שכתוב שם שה יסתיר פנים וכ זה לא זוכר
      להיות חזק זה לא הכל
      להיות הכל זה לא חזק
      (כן גם אני לא הבנתי למה כתבתי את זה )
    • האמת שהסיבה שלא הרחבתי על הנושא היא כי הייתי מהנייד חח
      אשמח אם תראה לי אני ההתאמה המושלמת בין הדת למדע, ההרמונייה המושלמת בין תיאוריית המפץ הגדול לבין הפסוקים הקדושים בתנ"ך.
      אם אתה רוצה ללמוד קצת על המפץ הגדול, מוזמן לצפות בסדרה שבקישור הבא:
      youtube.com/playlist?list=PL1EB9194EF943CF22

ובאופן כללי לבקר בערוץ ScienceReasonIsrael
      הוא מסביר למה אין נשמה ודברים בסגנון. מומלץ מאוד למי שרוצה לחקור ולא להסתמך רק על דברים ששמע :) הוא המקור הכי טוב למידע כרגע בנושאים מדעיים - דתיים. והדבר הכי יפה בערוץ שלו זה שהוא מביא את הנושאים בצורה אובייקטיבית לחלוטין.

11Natan

אם אתה לא זוכר למה הגבת? ?(

כתב השנה 2016
      "עם פרחים
    • טוב אז מכיוון שתכף שבת לא אוכל להרחיב בכך בעצמי, אביא לך מאמר שמסביר בגדול מאוד למה אין שום סתירה ואפילו להפך, בין המפץ הגדול לבין סיפור הבריאה בספר בראשית:
      daat.ac.il/daat/kitveyet/niv/stirot-2.htm

אני כבר מכיר היטב גם את תאוריית המפץ הגדול כמו גם את האבולוציה בכלל ותאוריית האבולוציה של דרווין בפרט, כך שלא חושב שיש צורך ללמוד מעוד מקור(ורוב המקורות שלמדתי מהם זה אנשים אתאיסטים לגמרי כך שאין סיכוי שהידע שרכשתי לא עובדתי נטו או משהו בסגנון).

• גולדן בוי וגילעד- "מעניין מה תהיה התשובה" לא נחשבת לתגובה שתורמת לנושא הדיון, והספאם מותר בהייד בלבד- תשאירו אותו שם.

טוב נאמרו פה מלא דברים שאני בכלל לא מסכים איתם בלשון המעטה- התורה טוענים שיש אלוהים טוב ורחום. לאור השואה איני יכול להסכים עם העמדה. אתם קוראים לו אלוהים, אבל אנימבאמת לא מוצא את ההבדל בינו לבין השטן שמוזכר בחלק הפחות נחמד של התורה, בחלק של איוב. אני מקווה איתי, שקיבלת את התשובה שלך בנוגע להאם יש או שאין אלוהים מבחינתי.
      לא מאמין באלוהים, כי כמו שכבר נאמר האלוהים הנו המצאה של בני אנוש כדי להביא תשובות לשאלות שהאדם לא הצליח להשיב עליהן- ונתת דוגמה מצוינת, כיצד נברא העולם.
      משהו התרחש והתחולל המפץ הגדול.
      מכיוון שאתה לא יכול להביא לי הוכחה שלא התקיים המפץ הגדול, אתה לא יכול להביא לי הוכחה שיש אלוהים.

נתן- שישה מיליון יהודים נרצחו- אני לא מאמין שיש משהו שיכול להצדיק את זה.

יעקב- מכיוון שהשיח נעשה מאחורי מסך, אגיב בהרבה פחות חריפות מהתגובה שהיית שומע ממני אם הוא היה מתבצע ללא מסך, כי באמת שאין לי שום כוונה לפגוע או להעליב אותך בתגובתי. אני פשוט לא חושב שהבנת את חומרת התגובה שהבאת לטענת ששת המיליונים שנספו בשואה. לצורך החידוד- השווית מתן סוכריה/אי מתן סוכריה של אבא לבן, לרצח של שישה מיליון אנשים.

כמו שאמרתי, תאמינו במה שאתם רוצים, אבל אל תעצמו עיניים כשמגישים לכם רעל לטעום ממנו ואומרים לכם שזו מצווה.
      חפיסת שוקולד, עם 2-3 חתיכות עם עובש לא צריכה להיזרק לפח, אבל גם לא צריכה להיאכל במלואה.

אני את הדיון פה סיימתי, מכיוון שהטיעונים שלכם חוזרים על עצמם בלא הרף, ושום דבר פה לא מתקרב לצורה של שכנוע או של משהו בסגנון.

יודעים מה- יש אלוהים. והוא כל כך נחמד ורחום, שהוא עשה את כל בני האדם בעולם כל כך נחמדים ואדיבים, שאפילו הממשלות רבות מי תיתן קודם מתנה פצצת אטום, שפשוט תהפוך חיים של כל כך הרבה בני אדם למאושרים וטובים. ממש, אלוהים לתפארת מדינת היהודים. זה האלוהים שאני בוחר שלא להאמין בו- האלוהים שלי הוא הדרך שבה אני מאמין- והדרך שבה אני מאמין היא אהבת חינם, משהו שלא נפוץ כל כך בימנו. זה לא באמת משנה אם יש אלוהים או שאין, זכותכם להאמין במה שאתם רוצים, אבל מלחמת האגו שהתנהלה כאן היא ממש רדודה. מאז שרון הפסיק להגיב כאן, באמת שלא ראיתי טיעון אחד שבאמת בא כדי לשכנע או שיכול להביא איזשהו תוצר של שכנוע/דיון.
      אולי אם תהיינה תגובות בהמשך שתהיינה שוות תגובה, אגיב.

נ.ב
      איתי, התורה והמפץ הגדול לא סותרים אחד את השני, אבל זה לא אומר שיש בינם הרמוניה. אני לא ראיתי מילה אחת בתורה על משהו שמזכיר את המפץ הגדול, שנצטט?
      "בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ, והארץ הייתה תוהו ובואו וחושך על פני תהום, ורוח אלוהים מרחפת על פני תהום"
      אוקי.. אז יש שמים וארץ? כוכבים? פיצוץ בין כוכבים? איפה האפקטים? יש פה איזה משהו שמזכיר אבולוציה? דינוזאורים (שאני מקווה שאתה מסכים איתי שהיו קיימים)?
      בקשר למה שהבאת, ראיתי המון חצאי אמיתות שרשומות שם, ובין היתר שאין להם מושג מה זה "המפץ הגדול" שאגב היה התנגשות בין שני חלקיקי אטום זעירים שמהם נפלט היקום. נכון להיום מגיעים להבנות חדשות בנושא ומאששים את התאוריה אט אט. זה שאתה לא יכול להסביר כיצד נבראו שני החלקיקים הללו, ומה הוביל למפגש בינם, לא מאשר לך את קיום האלוהים, והטענה שיש אלוהים במקרה זה, היא בריחה מהתמודדות עם השאלה הזאת. ריצה נעימה ושייבת שיילום ;)

אמנת שחקני איקרים ישראל

The post was edited 1 time, last by korel ().

• קוראל לא אמרתי שזה מצדיק רק אמרתי
      ושאלה לא קשורה למה שתבין
      מה עדיף לחיות בידיעה שיש אלוקים ולגלות שאין
      או לחיות בידיעה שאין ולגלות שיש
      לפי דעתך
      להיות חזק זה לא הכל
      להיות הכל זה לא חזק
      (כן גם אני לא הבנתי למה כתבתי את זה )
    • קורל-
      מהתגובה שלך אני חושב שתאה פשוט לא מסוגל לקבל את זה שמישהו חקר את הנושא הזה בדיוק כמוך, אבל פשוט הגיע למסקנות אחרות ממך.
      לי זה נראה כאילו אתה בעצמך טעון בקצת דעות קדומות על דתיים. אתה טוען שאנחנו מאמינים אמונה עיוורת בלי לחשוב, ואני אישית לא רואה שזה המצב. תאמין לי שחקרתי את הנושא של אמונה באלוהים לא פחות ממך, רק ההבדל הוא שהגעתי למסקנות שונות משלך, זה ההבדל היחיד, ולפי מה שאני רואה אתה פשוט לא מסוגל לקבל את זה...

לגבי המפץ הגדול- את השם "המפץ הגדול" המדע המציא לפני בערך 70 שנה, זה שלא כתוב שם את המילים המפץ הגדול לא אומר שהוא לא מתואר שם בדיוק.
      המפץ הגדול מדבר על הנקודה הסינגולרית(מלשון נקודה יחידה), שהייתה טעונה בכמות עצומה של אנרגיית אור, שברגע שהיא נוצרה בראשית הזמן, לפני בערך 15 מיליארד שנה חלה התפוצצות אדירה והחלה ההתפשטות של האור- מה שיצר את כל היקום ומאז האור הזה ממשיך להתרחב ולהתפשט.
      בבראשית פרק א' פסוק ג' כתוב: "ויאמר אלהים יהי אור, ויהי אור". מזכיר לך משהו ?
      ובמאמר מוסבר שם ממש על כל חלק בבריאה כיצד הוא חופף למפץ הגדול כפי שהוא ידוע לנו כיום. אשמח אם תראה לי אילו חצאי אמיתות ראית במאמר.
      לא אמרתי שזה מוכיח את אלוהי היהדות, הוכחה שהאלוהים הזה קשור ליהדות היא השלב הבא, אלא שההיבראות של אותה נקודה סינגולרית יש מאין בהחלט מוכיחה שיש איזושהי ישות עליונה שלא קשורה לממדי הזמן-מרחב ולא מושפעת מהם, משהו רוחני שהוא מעבר לעולם החומרי.

באשר לאבולוציה- המאמר שהבאתי כלל לא מתעסק באבולוציה ולכן לא ראית שם הוכחות שגם בין התורה לאבולוציה אין סתירה, אך ההוכחה הזאת בכלל נמצאת בהמשך הפרק ולא בפסוקים הראשונים שלו כמו המפץ הגדול, אחפש מאמר שמדבר על זה ואשלח לפה שיהיה יותר מובן.
      ולגבי הדינוזאורים- אכן גם לפי התורה היו הדינוזאורים. האם לא קראת את בראשית פרק א' פסוק כא' ? התנינים הגדולים המוזכרים שם הם הדינוזאורים.

דרך אגב, אני לא ראיתי כאן איזושהי מלחמת אגו באשכול... אשמח שתגיד לי על מה מדובר חחחח

• המצב שלך ממש קשה אם אתה משווה יצירה של אור בשנייה, ממש כמו הדלקת אור בחדר לנקודה שמתפוצצת ומפיצה אוחר, וממשיכה להפיץ אור גם היום.
      אין שום קשר בין הדברים. בבראשית מדברים על ישות עליונה, פה מדברים על דבר שונה לגמרי. לא יודע מאיפה הביאו את ההשוואה הכושלת הזאת, אבל כנראה שמי שכתב את זה לא בקיא במיוחד.
      ושוב הדת עושה מה שהיא יודעת לעשות, לקחת חוסר ידיע של אנשים ולתרגם אותו למאמינים. איך נוצרה הנקודה הסינגולרית שווה לאיך נוצר האלוהים. אם אתם רוצים לומר שהאלוהיים נצחי, גם הנקודה הסינגולרית הייתה נצחית, ופשוט הייתה. אם אתם לא מאמינים בנצחיות, אז פשוט אתם צריכים להבין שהנקודה נוצרה בצורה שאנחנו פשוט עדיין לא יודעים.
      לגבי התנינים הגדולים:
      פחחח
      וואו באמת שזה ממש טיעון כושל. גם אם היו ציפורים יורקות אש הדת הייתה אומרת שהתנינים הגדולים מתייחסים לציפורים האלה.
      Display Spoiler
      עד עכשיו לא ראיתי פה טיעון אחד שמדגדג את התואר ״משכנע״

כתב השנה 2016
      "עם פרחים
    • גיל- לא הפרכת ולו מילה ממה שכתבתי.
      אולי לא הבנתי אותי, אולי כן הבנת אותי, אני לא יודע...
      בגדול מה שכתבת זה שכל מה שאני אמרתי זה שטויות, בלי להסביר מדוע.
      אם זה הרמה של הדיון אז פה הוא נפסק מבחינתי.

בבראשית מדברים על ישות עליונה שיצרה את האור, זה אפילו לא פירוש- כתוב במפורש בפסוקים, "ויאמר אלהים יהי אור ויהי אור", וגם במפץ הגדול מדובר על הנקודה הסינגולרית שהייתה טעונה בכמות עצומה של אנרגיית אור, שנוצרה יש מאין. לא הבנתי כיצד סתרת את ההשוואה שעשיתי בין הפסוקים.
      אני כן יכול לטעון שאלוהים קיים לנצח, לעומת הנקודה הסינגולרית שלא, משתי סיבות.
      1. אלוהים הוא דבר רוחני, ודבר רוחני מעצם הגדרתו הוא נצחי ולא צריך משהו שהוא ייצור אותו. הוא לא קשור ולא מושפע מממדי הזמן-מרחב ולא כלום. לעומת זאת הנקודה הסינגולרית היא חומר, שמעצם הגדרתו לא יכול להיות נצחי.
      2. ע"פ התאוריה, הנקודה הסינגולרית נוצרה יש מאין בראשית הזמן, כלומר הזמן שמוגדר 0. אני חושב שגם ילד בכיתה א' מבין מכאן שלא ייתכן שהנקודה הייתה נצחית אם היא נוצרה בזמן כלשהו(שכאמור, מוגדר כראשית הזמן...)

לגבי התנינים הגדולים- גם פה לא הפרכת את דבריי, פשוט טענת שמדובר בשטויות בלי להסביר מדוע. ברמה הזאת לא ניתן לדון.

אם אראה שגם התגובה הבאה שלך תהיה בסגנון הזה פשוט לא אגיב, חבל על הזמן של שנינו...

The post was edited 1 time, last by איתי42 ().

• .מסכים בדיוק עם מה שכתבת איתי
      :שאלה למאמינים במפץ הגדול
      .איך יכול להיווצר יש מאין, התשובה לא יכולה להיות מחומר, כי אז איך הוא נוצר יש מאין, אז התשובה חייבית להיות ממשהו שאינו חומר=רוחני
      .חייב להיות איזו ישות עליונה רוחנית, שמעל החומר שהיא יצרה את הנקודה הסינגולרית
      .ודבר שהוא לא חומר כמו שאמרתי, הוא מעל חוקי הטבע והוא יכול להיות נצחי
    • רק מילה אחת לאיתי, לא ראיתי ולו פעם אחת שטענתי שזה לא מקובל עלי הדעות שלך וההבנות שלך. להפך, אמרתי שאין לי בעיה שתאמין במה שאתה רוצה, אבל בתורה יש דברים שאינם מוסריים לכל הדעות, ולרוב אנשים שמאמינים בדת נוטים "להלבין" אותם, ולהפוך אותם לטובים, או לפחות לנסות להציג אותם ככאלה. למשל החלק של הרצח על הרקע האמונתי, שגם בכך התדיינו בסקייפ.

איתי42 wrote:

מהתגובה שלך אני חושב שתאה פשוט לא מסוגל לקבל את זה שמישהו חקר את הנושא הזה בדיוק כמוך, אבל פשוט הגיע למסקנות אחרות ממך.
      שקול בבקשה את המשפט התלוש הזה שנית..
      כל יתר הדברים שאמרת כלל לא רלוונטיים מבחינתי, כי הם נשמעים תלושים בדיוק כמו שתגיד לי ש"באורות ובמופתים" מתארים חלליות... אתה יכול להאמין בכל דבר שאתה רוצה, פשוט אנחנו בדיוק וזה ממש לא קרוב לשכנוע שלי :)
      ואם אתה מחפש מלחמת אגו, תסתכל על התגובה שמעלי. אם זה נקרא שכנוע, תקראו לי מהיום צנצנת.
      אגב יעקוב, סתם מסקרנות וזה לא משהו שאני הולך להגיב עליו בהמשך, אבל אשמח שתסביר לי את המשפט הבא:

יעקב11 wrote:

.חייב להיות איזו ישות עליונה רוחנית, שמעל החומר שהיא יצרה את הנקודה הסינגולרית
      סקרנת אותי LOL
      המשך יום טוב לכולם :)

אמנת שחקני איקרים ישראל