לכל אלה שלא מאמינים בדת- דיון פתוח

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• לכל אלה שלא מאמינים בדת- דיון פתוח

לכל אלה שלא מאמינים בדת מכל סוג שהוא. יכול להיות שאתם טוענים שמה שאתם לא רואים אז לא קיים? מה שלא מוכח מדעית בצורה טובה לא אמיתי? אז דבר אחד יש לי להגיד לכם. איך זה שאתם לא מאמינים בדת ובזה שאימא שלכם היא באמת אימא שלכם? יש את אלה שיגידו-"מה זאת אומרת? אני מכיר אותה מגיל אפס.." אז מי אמר שמישהו לא הפנט את האחות בבית החולים להגיד שהילד\הילד שייכת לאימא הזאת? מתי ראיתם בפעם האחרונה אדם שהולך לרופא ומבקש את התעודות שלו שלמד רפואה ושהוא מוסמך לזה?
    • יש הרבה יותר חלקים בדת שאני לא מאמין בהם, מעבר לחלק של "מה שאני לא רואה לא קיים", וזה משפט כל כך נאיבי לבסס עליו את עמדתך שיש אלוהים..
      אתה מודע לכך שהנצרות עד לא מזמן טענה שגלילאו שקרן ושהעולם לא סובב סביב השמש אלא להפך?
      הדתות לא מתאימות לעידן הנאורות, ובטח שלא מהבחינה השוויונית. "ברוך שלא עשני אשה", מי שלא מאמין בדרך של אלוהים סופו להרגם באבנים ועוד ועוד תפישות מיושנות ביותר של הדת.
      אדם מאמין צריך להיות קודם אדם, לפני שהוא הופך למאמין.

עיתוי גרוע ביותר לפתוח אשכול כזה, כשיש הסתה מצד חרדים בכל הארץ נגד חיילים. מאוד גרוע..

אגב, שלא תבין אותי לא נכון, אין לי שום דבר נגד אנשים מאמינים, להפך- כל אדם באמונתו יחיה, אבל לא יתכן מרבית החרדים (כן, מרבית) איבדו כל צלם אנוש בדרך של האמונה.

אמנת שחקני איקרים ישראל
      תשתפו כדי שאחרים ישפיעו, תתמכו כדי להשפיע יותר

The post was edited 2 times, last by korel ().

• בעיני הם סתם עושים רעש על כלום. מי שרוצה ילך לצבא ומי שלא לדעתי מפסיד. ממליץ לכולם לא להכליל את כל החרדים כאותו הדבר ככאלה שנגד צבא וכל אלה..
      כשאתה עולה במעלית, מי אמר לך שהמעלית לא תיתקע? אתה מאמין שיש אנשים שבדקו את זה ובודקים את זה כל זמן מסוים למרות שבפועל לא פגשת את אותם אנשים ולא דיברת איתם.
      כשאדם לוקח תרופה ולא משנה איזה תרופה הוא סומך על אלה שהמציאו את התרופה שזאת התרופה שתעניק לו פתרון ולא חושב על מה אם הרוקח טעה ושם חומר אחר בתוך התרופה..
    • זו ממש לא הכללה, 90% מהחרדים לא עושים צבא, ואין דבר כזה "מי שרוצה יעשה ומי שלא רוצה לא יעשה", לא מדובר פה ברשות.
      אנשים הולכים לצבא ומקפחים את חייהם כדי שאנשים כמוך וכמוהם יוכלו להמשיך ולחיות במדינה הזאת. זה לא עניין של "מפסיד" או של מרוויח, זה עניין של מחויבות, ומי שאין לו את המחויבות הזאת, שיחיה מחוץ למדינה, ולא יגזול את המיסים מכאלה שעושים צבא ומכאלה שמקפחים את חייהם למען המדינה.

אגב, אם התרופה גורמת לתמותה, אני לא אקח אותה. ואם היא תגרום לי למות, הרוקח שלה ישב בכלא. ואני חושב ש-6 מיליון כבר הושמדו, אתה בטוח שאתה רוצה לעשות את ההשוואה?

אמנת שחקני איקרים ישראל
    • זה שיש רוצח ארור שהשמיד 6 מיליון יהודים זה ממש שערוריה. אני יודע מה תשאל עכשיו - בטח תשאל איפה הוא היה ש6 מיליון אנשים הושמדו? לזה אני לא יודע לענות לך בצורה טובה . מה שכן אני יכול להגיד לך זה שיש אנשים שכל הזמן מתעסקים במה מגיע לי? מה יוצא לי מזה? מי אמר שמגיע לך משהו
      לדעתי הצבא מקנה לך דברים מאוד טובים וזה חלק מההתבגרות של האדם, הצבא מקנה לך יכולות ומשמעת ועוד מעבר לזה.
    • korel wrote:

הדתות לא מתאימות לעידן הנאורות, ובטח שלא מהבחינה השוויונית. "ברוך שלא עשני אשה", מי שלא מאמין בדרך של אלוהים סופו להרגם באבנים ועוד ועוד תפישות מיושנות ביותר של הדת.
      אדם מאמין צריך להיות קודם אדם, לפני שהוא הופך למאמין.

עיתוי גרוע ביותר לפתוח אשכול כזה, כשיש הסתה מצד חרדים בכל הארץ נגד חיילים. מאוד גרוע..

אגב, שלא תבין אותי לא נכון, אין לי שום דבר נגד אנשים מאמינים, להפך- כל אדם באמונתו יחיה, אבל לא יתכן מרבית המאמינים (כן, מרבית) איבדו כל צלם אנוש בדרך של האמונה.

קוראל מי כמוני מכבד אותך ואוהב אותך
      אבל לפני שמדברים על דברים צריך לחקור אותם.
      אכן הנאורות בימינו אינה תואמת את התורה ברובה. אך לפעמים הרע משתלט על הטוב ולא רואים את החכמה הגדולה שיש בתורה... ויש חכמה.
      "ברוך שלא עשני אישה" כמו "ברוך שלא עשני גוי" זו אכן אמרה פרמיטיבית לחלוטין כשחושבים עליה.
      אבל על דרך העומק - כשגבר מברך על כך שהוא אינו אישה, הוא מברך על זה שהוא שמח שבהיותו גבר - הוא יכול לקיים מצוות שנשים פטורות מהן, ואף אסורות לעשות אותן, כמו תפילין וכדו'.
      אי אפשר לקחת את התורה כפשוטה ולנתח אותה במוחנו שלנו היום, לאחר עידן הנאורות וההשכלה. גם הרבנים הגדולים ביותר בדורינו אינם משתווים לרגליהם של החכמים והתנאים לפני מאות ואלפי שנים.

בעניין החרדים - אני דתי לאומי, מסתובב עם כיפה, ציציות, מניח תפילין וטלית כל בוקר, מתפלל 3 תפילות ביום (ברוב המוחלט של המקרים) לומד כל יום כמה שעות תורה וגמרא, נביא והלכות כחלק ממערכת השעות הבית ספרית שלי.
      ואני הולך לשרת בצבא כמו גדול.
      אני קיבלתי מיונים לטיס ואני אלך לשם.
      כמו כן חברים שלי לשייטות.
      לראות איזה חלק בעם המאמין הדתי הוא הטוב ולהתרכז בו - זה כבר ענין של כל אחד בפני עצמו.
      התקשורת מעדיפה להתרכז בימינו בכל התוכן הרע הסובב אותנו בכל המגזרים וכך גם במגזר הדתי. במקום שיעשו כתבה על איך שהמגזר מקים יישובים, על ארגוני החסד הרבים, על הנוער הדתי - הם מחליטים להתפס על הרע, שקיים בכל מגזר.
      ושלא יהיה צל של ספק - אני מאוד מגנה את העניין ולא תומך בו בשום צורה.
      פשוט אפשר להתרכז ברע ולהתעלם מהטוב וזה מה שרוב האנשים מחליטים לעשות ברגע ששומעים את המילה "דתי".

וקוראל.. מרבית המאמינים איבדו כל צלם אנוש בדרך האמונה?
      זה כבר משהו שבאמת לא חשבתי שמישהו יגיד, ובמיוחד לא אתה.
      זה כל כך לא נכון, אבל במידה כל כך מטורפת זה לא נכון. כל כך לא נכון שאני כ"כ בטוח בזה שאני אפילו לא מצליח לחשוב אולי אני טועה.
      זה שאתה ניזון מהתקשורת שמראה את האחוז הקטן שאכן איבד צלם אנוש (שאגב לרוב החברה מגנה אותה שם - בבני ברק חרדי זרק על ילדה כוס חרסינה בטענה שהיא לא צנועה והחברה החרדית מאוד מאוד גינתה את עצם המעשה) זה פשוט עצוב.
      כי אתה לא הולך בבני ברק, אתה לא גר בבני ברק, אתה לא מבין את בני ברק. אתה לא היית חניך בבני עקיבא, אתה לא למדת בישיבה תיכונית. לא בישיבה גדולה, ואני מאמין, לצערי, שגם לא תלמד בשום מכינה או מסלול דתי או אחר.
      אז מאיפה הנתונים הכל כך טפשיים האלה?
      לומר שמרבית המאמינים איבדו צלם אנוש בגלל האמונה?
      זה כבר דבר לא הגיוני בעליל לטעון.

שבוע טוב וחג פסח כשר ושמח :)

שדרן השנה לשנת 2014

חבר צוות היצירתיות, מדריך כתבים ועורכים בצוות חדשות, חבר צוות קידום וחבר צוות עיצוב לשעבר

.לא מעצב בפרטי
    • היה לי דוד שגר במאה שערים, אין לך שמץ של מושג על העולם הדתי שאתה משתייך אליו אם זה מה שאתה אומר.
      אתה והחברים שלך, והכיתה שלך לא מייצגת אפילו אחוז מהקהילה החרדית, שלאור הנתונים במדינה נכון להיום, מרבית הדתיים לא משרתים בצהל, בין אם כתוצאה מגיוס נשים ובין אם כתוצאה מחשש מתגובות הקהילה.
      האם אתה מצפה שאני אגיד לך כל הכבוד על זה שאתה גם דתי, גם מתפלל וגם מתגייס לצבא? מישהו אמר לי כל הכבוד על זה שאני מתגייס לצבא?
      לתורה יש המון צדדים חיוביים, אבל השטחיות שבה הצגת את הברכה ''ברוך שלא עשני אשה'' אויש נו באמת.. ולמה אין ברכה ''ברוך שלא עשני גבר''? כלומר האשה כן צריכה לצר על כך? אתה אומר כל כך הרבה דברים, שכמו שתה לא ציפית שמישהו כמוני יגיד, ככה גם אני לא מצפה שמישהו שחי במאה הזאת יגיד.
      ''להתרכז ברע'' די כבר עם משפטי כיתה א' האלה, הדברים שקורים בקהילות החרדיות היום (ותמיד, זה פשוט רק עכשיו מתחיל להגיע לתקשורת) הם איומים, ואנשים מתבססים על הפחד של המשטרה ועושים מה שבא להם שם. די לצביעות ולחוסר המעש נגד הדברים שנעשים בקהילות החרדיות.
      אתה יודע שגם אם רק האנשים שמצלמים בתקשורת עושים את הבלאגן (וזה ממש לא המצב, מתוך קשרים שיש לי בשכונות האלה, בניגוד לטענות השווא שהצגת בלי לבדוק בכלל - אממ מזכיר לך משהו בתגובה שלך?) מובר בכמות מאוד גדולה, ובכלל לא מבוטלת של חרדים.
      בתגובה שלך יש ניסיון מובהק למזעור מינימליסטי של המצב בשטח, ע''י הקטנת מצבים רבים שמתרחים והרחקתם ל''מיעוט'', בולשיט ואתה יודע את זה.

אני לא אומר שכל הדתיים כאלה, ואני מתמקד בקהילה החרדית, שהיא לא קטנה כמו שניסית להציג אותה כאן.
      הדברים שנאמרים בימנו ע''י רבים ''גדולים'' ומוכרים הם איומים, ואסור שיאמרו בשום צורה ובשום מקום. הגינויים שאתה מדבר עליהם נאמרים בלב, ולא במקומות שבהם הם צריכים להאמר.

רק לצורך ההבהרה, יש חכמה גדולה בתורה, אבל יש גם כפייה דתית ובולשיט בה. אחד האשכולות המיותרים ביותר שנפתחים בפורום מדי שנה...

כשתחדול הדת מלהכיר בנשים כחפץ בלבד, כשם שנהוג היה בתקופה הפטריאכלית אולי יהיה ניתן להפגין בעד התורה, עד אז התורה בעיניי היא סמל בלבד ובטח שלא מקור לחיקוי או לאמונה.
      הייתכן כי אלוהים טעה כשהחפיץ את האשה? האם הוא לא חזה את התקופה הנאורה?
      אם כל הכבוד לאלוהים, אני מאמין באלוהים שבלב, שאומר לכבד את הזולת ולבצע את המחוייבויות.

אגב, אני לא מתכוון לבזבז זמן על מכינה או מסלולים שנועדו לצורך כפייה דתית כזאת או אחרת, את אותו הזמן אתה יכול להקדיש למילוי מצוות כמו עזרה לזולת, ולא עזרה לה' להבין שאתה מאמין בו.

אני מבין שחונכת על טוהר הדת, אבל אני מקווה ומאמין שיום יבוא ותבין שגם אם אתה לא מקיים את המצוות שבין אדם לאלוהיו, יש לך אפשרות לקיים מצוות חשובות יותר.

רק לצורך החידוד, אני לא אדם דתי ולא מאמין, אבל לא צריך להיות דתי כדי לקיים את המצוות שבין אדם לחברו.
      וגם אם יש אלוהים, אני מאמין שהוא יסלח לי על החטאים (נעע גם כן חטא הוא יסתדר עם עגל אחד פחות לקרבן). ואם לא... בעיה שלו חח

אדם בא לעולם לא כדי לשרת את אלוהיו, אלא כדי לשרת את סובביו. בקיצור, הדת לא השאירה יותר מדי נקודות אור כדי להאמין בה, ויש בה הרבה נקודות אפלות שגורמות לה להשחיר. אני לא מאמין שדווקא דת שאומרת שמי שלא מאמין בה זכאי למוות, או שנשים הן בעלות ערך מופחת צריכה להיות זאת שמובילה את העם שלנו.

ובנימה קצת יותר קלה, אלוהים פנה לכל העמים האחרים שיקבלו את תורתו לפני שפנה לעם ישראל. כולם סרבו ובגלל זה אנחנו יצאנו בתפקיד הפראייר התורן חח (הומור זה דבר בריא, תצחקו ותפנימו, נולדנו להיות הפראיירים, אבל אנחנו יכולים לקחת כמה נקודות אור מהדת- לא חייבים את כולה). כשנותנים לך שוקולד ועל שתיחם או שלוש קוביות ממנו יש עובש, אתה לא חייב לזרוק את כל השוקולד, אבל אל תגיד שהעובש טעים.

אמנת שחקני איקרים ישראל
    • korel wrote:

היה לי דוד שגר במאה שערים, אין לך שמץ של מושג על העולם הדתי שאתה משתייך אליו אם זה מה שאתה אומר.
      אתה והחברים שלך, והכיתה שלך לא מייצגת אפילו אחוז מהקהילה החרדית, שלאור הנתונים במדינה נכון להיום, מרבית הדתיים לא משרתים בצהל, בין אם כתוצאה מגיוס נשים ובין אם כתוצאה מחשש מתגובות הקהילה.
      האם אתה מצפה שאני אגיד לך כל הכבוד על זה שאתה גם דתי, גם מתפלל וגם מתגייס לצבא? מישהו אמר לי כל הכבוד על זה שאני מתגייס לצבא?
      לתורה יש המון צדדים חיוביים, אבל השטחיות שבה הצגת את הברכה ''ברוך שלא עשני אשה'' אויש נו באמת.. ולמה אין ברכה ''ברוך שלא עשני גבר''? כלומר האשה כן צריכה לצר על כך? אתה אומר כל כך הרבה דברים, שכמו שתה לא ציפית שמישהו כמוני יגיד, ככה גם אני לא מצפה שמישהו שחי במאה הזאת יגיד.
      ''להתרכז ברע'' די כבר עם משפטי כיתה א' האלה, הדברים שקורים בקהילות החרדיות היום (ותמיד, זה פשוט רק עכשיו מתחיל להגיע לתקשורת) הם איומים, ואנשים מתבססים על הפחד של המשטרה ועושים מה שבא להם שם. די לצביעות ולחוסר המעש נגד הדברים שנעשים בקהילות החרדיות.
      אתה יודע שגם אם רק האנשים שמצלמים בתקשורת עושים את הבלאגן (וזה ממש לא המצב, מתוך קשרים שיש לי בשכונות האלה, בניגוד לטענות השווא שהצגת בלי לבדוק בכלל - אממ מזכיר לך משהו בתגובה שלך?) מובר בכמות מאוד גדולה, ובכלל לא מבוטלת של חרדים.
      בתגובה שלך יש ניסיון מובהק למזעור מינימליסטי של המצב בשטח, ע''י הקטנת מצבים רבים שמתרחים והרחקתם ל''מיעוט'', בולשיט ואתה יודע את זה.

אני לא אומר שכל הדתיים כאלה, ואני מתמקד בקהילה החרדית, שהיא לא קטנה כמו שניסית להציג אותה כאן.
      הדברים שנאמרים בימנו ע''י רבים ''גדולים'' ומוכרים הם איומים, ואסור שיאמרו בשום צורה ובשום מקום. הגינויים שאתה מדבר עליהם נאמרים בלב, ולא במקומות שבהם הם צריכים להאמר.

רק לצורך ההבהרה, יש חכמה גדולה בתורה, אבל יש גם כפייה דתית ובולשיט בה. אחד האשכולות המיותרים ביותר שנפתחים בפורום מדי שנה...

כשתחדול הדת מלהכיר בנשים כחפץ בלבד, כשם שנהוג היה בתקופה הפטריאכלית אולי יהיה ניתן להפגין בעד התורה, עד אז התורה בעיניי היא סמל בלבד ובטח שלא מקור לחיקוי או לאמונה.
      הייתכן כי אלוהים טעה כשהחפיץ את האשה? האם הוא לא חזה את התקופה הנאורה?
      אם כל הכבוד לאלוהים, אני מאמין באלוהים שבלב, שאומר לכבד את הזולת ולבצע את המחוייבויות.

אגב, אני לא מתכוון לבזבז זמן על מכינה או מסלולים שנועדו לצורך כפייה דתית כזאת או אחרת, את אותו הזמן אתה יכול להקדיש למילוי מצוות כמו עזרה לזולת, ולא עזרה לה' להבין שאתה מאמין בו.

אני מבין שחונכת על טוהר הדת, אבל אני מקווה ומאמין שיום יבוא ותבין שגם אם אתה לא מקיים את המצוות שבין אדם לאלוהיו, יש לך אפשרות לקיים מצוות חשובות יותר.

רק לצורך החידוד, אני לא אדם דתי ולא מאמין, אבל לא צריך להיות דתי כדי לקיים את המצוות שבין אדם לחברו.
      וגם אם יש אלוהים, אני מאמין שהוא יסלח לי על החטאים (נעע גם כן חטא הוא יסתדר עם עגל אחד פחות לקרבן). ואם לא... בעיה שלו חח

אדם בא לעולם לא כדי לשרת את אלוהיו, אלא כדי לשרת את סובביו. בקיצור, הדת לא השאירה יותר מדי נקודות אור כדי להאמין בה, ויש בה הרבה נקודות אפלות שגורמות לה להשחיר. אני לא מאמין שדווקא דת שאומרת שמי שלא מאמין בה זכאי למוות, או שנשים הן בעלות ערך מופחת צריכה להיות זאת שמובילה את העם שלנו.

ובנימה קצת יותר קלה, אלוהים פנה לכל העמים האחרים שיקבלו את תורתו לפני שפנה לעם ישראל. כולם סרבו ובגלל זה אנחנו יצאנו בתפקיד הפראייר התורן חח (הומור זה דבר בריא, תצחקו ותפנימו, נולדנו להיות הפראיירים, אבל אנחנו יכולים לקחת כמה נקודות אור מהדת- לא חייבים את כולה). כשנותנים לך שוקולד ועל שתיחם או שלוש קוביות ממנו יש עובש, אתה לא חייב לזרוק את כל השוקולד, אבל אל תגיד שהעובש טעים.

אתה בתגובה שלך בא לתקוף וזו לא הגישה שאיתה באתי.
      אתה לא אומר שרוב הדתיים הם כאלה? קוראל, זו בדיוק היתה הטענה שלך בתגובה הראשונה- שמרבית המאמינים איבדו צלם אנוש.

זה שיש לך דוד במאה שערים שאגב היא שיא הקיצונית בחברה החרדית ולא מייצגת אחוז נרחב ממנה, לא אומר שאתה יודע ומבין ברמה ובאופן שבו דיברת על הדתיים.

האם אתה מצפה שאני אגיד לך כל הכבוד על זה שאתה גם דתי, גם מתפלל וגם מתגייס לצבא? מישהו אמר לי כל הכבוד על זה שאני מתגייס לצבא"?"
      מתי אני אמרתי שאני רוצה תודה?
      מתי איי פעם הציבור הדתי התבטא כך?!
      מתי אי פעם שמעת מישהו מבקש תודה על כך שהוא הולך לתרום לעמו מעצם חובתו לעם?!
      ושוב הגישה שלך ממש מגעילה. "משפטי כיתה א'" זה ממש לא התגובה שציפיתי לקבל. תתמודד! היום חלק גדול מהעם רואה את הרע שבמגזר הדתי. לא רואים את כל הטוב שיש בהם ואתה ההוכחה לכך אם תרצה או לא תרצה.
      למה לא מברכים "ברוך שלא עשני גבר"? בדיוק בגלל מה שציינתי. ואם אתה שוב מעוניין לזלזל באמונה עדיף שתשב ותשתוק מאשר תגיד "בולשיט" על כל מילה שניה שאני אומר

לא מנסה לבטל את האחוז הבאמת גדול בקהילה החרדית שה' ישמור איזה חילול ה' הוא עושה ומה הוא מייצג. האחוז הזה כאן והוא ישאר כאן לעוד הרבה זמן. זו מציאות
      כמו שאני לא שונא כל היפסטר שני בתל אביב אלא מנסה לראות את הטוב בכל אחד, ככה גם אתה לפחות, לדעתי, צריך לנסות למצוא את הטוב ולא להתרכז ברע. משפטי כיתה א' מה לעשות.

אילו בדיוק קשרים יש לך בשכונות האלה?! נו באמת קוראל, אני חי את החיים האלה!! לך יש דוד במאה שערים. זה שיא הלא ראליות שיכולת להביא. אל תבוא בהצהרה מטומטמת שאני לא מכיר את החיים שאני חי בהם כי אני לא מפגר. אני יודע מה אני חווה ומה אני חי. זו אגב, הטענה הכי מפגרת שיכולת לומר. שאני לא מודע למה שאני? עזוב, אין לי כוח אפילו לדבר על זה.

ושוב! אתה בא בגישה של תקיפה. שוב, יש כפייה דתית, התורה היא בולשיט אחד גדול. מר קוראל היקר, איך אתה היית מרגיש אם מישהו היה מזלזל במשהו שאתה מאמין בו? לצורך ההשוואה, זה כמו שאני אגיד לך "קוראל, ההורים שלך אוהבים אותך? בולשיט! שטויות. סתם אינטרסנטים שרוצים .שתקשיב להם". ככה אני מרגיש עכשיו

"דרך ארץ קדמה לתורה", ואת זה לא אני אמרתי! התורה אמרה עצמה. איזה קטע שאתה לא סותר את מה שהיא אומרת? כי היא בדיוק אומרת את מה שאתה אומר. בין אדם לחברו זה דבר לא פשוט בכלל!!! ואדם צריך להיות אדם לפני שהוא מקיים מצוות, זה שרוב החרדים לא מתנהלים ככה זה לא אומר שכל הדתיים ככה. ואדרבה, "בין אדם למקום (לקב"ה) יום הכיפורים מכפר. בין אדם לחברו - אין יום הכיפורים מכפר"

עצם הדיון באשכול כאן קצת רדוד ונובע מחוסר ידע. הדיון לא בדיוק על רמה כי גם המחבר לא בא בדיוק של גישה של לשמוע. אבל אתה ממשיך בגישה של ההכללה וכמובן שכל אשכול שקצת בא מגישה דתית הוא מיותר. אבל העיקר שאמרת שיש חכמה בתורה, עכשיו אני רגוע.

ממשיך לעבור על התגובה שלך ורואה ביטויים כמו "בעיה שלו" ו"פראייר" ו"שיסתדר" ומבין שאין לי מה להמשיך את הדיון כאן.

אם אין לך שום כוונה לדון בצורה יפה ונורמלית בלי שום זלזול והומור במקום שממש לא מתאים, והומור בדיון כזה, קוראל, בכלל לא מתאים, אין לי שום כוונה לדון פה.

הסיבה היחידה שנכנסתי לדיון הזה איתך היא כי חשבתי שיש עם מי לדבר. ואני עדיין חושב שיש עם מי לדבר.

שדרן השנה לשנת 2014

חבר צוות היצירתיות, מדריך כתבים ועורכים בצוות חדשות, חבר צוות קידום וחבר צוות עיצוב לשעבר

.לא מעצב בפרטי
    • ~Golden Boy~ wrote:

לכל אלה שלא מאמינים בדת מכל סוג שהוא. יכול להיות שאתם טוענים שמה שאתם לא רואים אז לא קיים? מה שלא מוכח מדעית בצורה טובה לא אמיתי? אז דבר אחד יש לי להגיד לכם. איך זה שאתם לא מאמינים בדת ובזה שאימא שלכם היא באמת אימא שלכם? יש את אלה שיגידו-"מה זאת אומרת? אני מכיר אותה מגיל אפס.." אז מי אמר שמישהו לא הפנט את האחות בבית החולים להגיד שהילד\הילד שייכת לאימא הזאת? מתי ראיתם בפעם האחרונה אדם שהולך לרופא ומבקש את התעודות שלו שלמד רפואה ושהוא מוסמך לזה?
      אם.... מה?
    • אף אחד לא לא מאמין באלוהים בגלל שהם לא רואים אותו. יש לך הבנה שגויה לחלוטין של אתאיזם. אתאיזם היא התכחשות לדתות תאיסטיות. לא מדובר פה על חוסר אמונה באלוהי היהדות.
      אגב, יש לי הוכחות שלא היפנטו את האחות בבית חולים, וזו לא בעיה להוכיח זאת, לא כמו אמונה באל. השוואה מאוד גרועה מצידך.
      דת זה דבר פרמיטיבי לחלוטין, ששיך לעבר. היום יש לנו הוכחות חותכות שדתות החלו להתפתח בשנה מסוימת. תופתע לשמוע אבל כמו כל דת אחרת, היהדות הומצאה על ידי בני אדם, בתקופה מסוימת. הדת תמיד הייתה תשןבתו של האדם הפשוט לשאלות קשות מנשוא. בני האדם לא ידעו איך נוצר העולם, וכיצד הם נוצרו, ולכן הפתרון הכי פשוט היה להמציא דת. היום זה נשמע טיפשי שבן אדם יקום וימציא, אבל אז כל שבט המציא דת משלו. רוב השבטים בשלב מסוים נכחדו, או התאחדו לערים קטנות במהפכה החקלאית. וכך חלק גדול מהדתות מצאו את סופן. לכל עיר הייתה דת משלה. אז, באותה תקופה המאמינים והמיסיונרים נהנו מחוסר הודאות של המדע לגבי המצאת הדת והיהדות בפרט. היום אנחנו יודעים מתי כל דת הומצאה, בקירוב. חשוב לקחת הכל בפרופורציות ולהבין שדת בסך הכל זאת המצאה, והתנך הוא ספר, שנכתב על ידי סופרים רבים לאורך ההיסטוריה.
      אגב לגבי הההכלה של חרדים שלא רוצים להתגייס זו הכללה נכונה, כי זו עובדה. יש מעטים וטובים שכן מתגייסים, אבל הרוב לא ולכן זו הכללה נכונה ולא שיקרית.

אשמח אם תגיב על התגובה הזאת ותסביר לי מה הרציונל שלך להאמין ביהדות ולא בהינדואיזם, או באיסלאם, ושכמו כן תסביר למה דווקא היהדות היא לא דת שהומצאה

אגב לרון וקוראל, אני חושב שהטעות של קוראל הייתה שהוא כתב מאמינים, ולא חרדים. חרדים הם המוטפים פה יותר. רון אתה דתי, זה שונה מאוד. יש לי קרובי משפחה חרדים, והם לא מוטפים והכל, אבל רוב החרדים כן, ואני מדבר בתור מישהו שקרוב מאוד לחרדים, והייתי בשכונות חרדיות.

סגן ראש צוות חדשות | חבר בצוות היצירתיות

כתב השנה 2016
      ״מישהו פעם אהב אותי ככה, לכתוב על היד בצבעים לתמיד
      את ראשי התיבות של שמותינו ביחד, בתוך לב אדמדם
      "עם פרחים

The post was edited 1 time, last by TheNonstop ().

• אני לא התכוונתי להכליל את כל הדתיים או אותך, ההכללה שלי התייחסה בעיקר לחלק של החרדים, שהם ממש לא מיעוט במדינה.

שלא תבין אותי לא נכון, ואני רואה שהגבת על כל חלק בנפרד, ולא קראת עד הסוף לפני שהגבת, אני מאמין שבתורה יש חלקים מאוד יפים, שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר. עם זאת אני לא מסוגל להאמין בה, וללכת שבי אחריה, מכיוון שהיא כילה חלקים שאני לא יכול לתפוש איך בנאדם בתקופת הנאורות מתעלם מהם לחלוטין, או שמוצא את "הטוב" שבהם. התורה מותאמת לחברה הפטראכלית, שבה הגבר הוא זה ששולט. אנחנו ממש לא נמצאים במצב כזה היום, והיחס שמוקנה לנשים בחברה החרדית הוא מאוד שפל כתוצאה מכך, ונשים וילדים נאנסים לבצע דברים שאסור שיבוצעו.
      זה המקום גם לתקן משהו שאמרתי בתגובתי הראשונה, ההכללה כמובן כוונה למרבית החרדים ולא למרבית המאמינים.

ולסיום אני רוצה לסכם עם שיר, שאני מקווה שהמסר יצליח לעבור דרכו:
      גנרל, הטנק שלך / ברטולט ברכט
      גנרל, הטנק שלך הוא רכב חזק,
      הוא רומס את היער, הוא מוחץ מאה אנשים.
      אבל יש לו חסרון אחד:
      הוא זקוק לנהג.

גנרל, המפציץ שלך חזק.
      הוא טס מהר מן הסופה, הוא עומס יותר מפיל.
      אבל יש לו חסרון אחד:
      הוא זקוק למכונאי.

גנרל, האדם שמיש מאוד.
      הוא יודע לטוס, הוא יודע לרצוח.
      אבל יש לו חסרון אחד:
      הוא יודע לחשוב.

לא חייבים לקבל את כל מה שרוצים שנקבל, וצריך לפעמים להפעיל שיקול דעת לפני שלוקחים ואולי לסנן כמה דברים שלא חייבים לקחת. הדת כובלת את האישה הרחק מחומות ההשכלה, ואין שום סיבה שהחברה המודרנית שלנו תנהג באופן זה. כששואפים לשוויון בחברה, תמיד צריך להסתכל על כל ההיבטים ולא רק על היבטי השכר וכ'ו.

אני מתנצל על ההומור שאני מבין שלא היה במקום, אבל החלק הבא:

RoNBit wrote:

למה לא מברכים "ברוך שלא עשני גבר"? בדיוק בגלל מה שציינתי. ואם אתה שוב מעוניין לזלזל באמונה עדיף שתשב ותשתוק מאשר תגיד "בולשיט" על כל מילה שניה שאני אומר
      ממש לא נאמר בהומור. אני באמת מחכה לתשובה על הדבר הזה. איזו סיבה? שלנשים אסור לקיים מצוות? למה? כי אלוהים ברא אותה כאישה? אני מקווה שאתה מבין את הבעיה שקיימת כאן.. הדת אוסרת על האישה ללמוד, רק מפני שהיא אישה, וזה לא משנה עד כמה משכילה היא יכולה להיות. הרבה דברים שנעשו ע"י נשים לא היו נעשים עד היום אם הנשים שעשו את הדברים הללו היו שייכות לדת, אז אני לא יודע עד כמה הדבקות בדת מתאימה לאור הנעשה ב-200 השנים האחרונות.
      עדה יונת- המחקרים שביצעה בסופו של דבר אפשרו הבנה טובה יותר של דרכי פעולתן של תרופות אנטיביוטיות קיימות, ופיתוחן של תרופות חדשות, אילו הייתה דתית תוחלת החיים שלנו הייתה מתקצרת בהרבה מכפי שהיא היום, אז לתמוך בדת שכובלת את מחשבת הנשים- אני לא יודע אם זה הדבר הבא ברשימת המטלות שלי.

אבל בוא נדבר ת'כלס, הדת כובלת לא רק את הנשים, היא גם כובלת את כל מי שמאמין בה לעשות מנהגים ומעשי פולחן כאלה ואחרים, תקן אותי אם אני טועה. בתגובה הקודמת שלך ציינת שורה של דברים שאתה עושה על בסיס יומי וגוזלים את זמנך, ואני רוצה לשאול אותך כאדם אל אדם, הלא יותר כדאי להשקיע את הזמן בפיתוח של עולם שטוב יותר לחיות בו? במקום להתפלל שחרית, מנחה וערבית, על כל זמן כזה של תפילה תעשה מעשה טוב אחד, לאדם אחד. אלה שלושה מעשים טובים יותר ביום, 21 מעשים טובים יותר בשבוע, 84 מעשים טובים יותר בחודש, 1008 מעשים טובים יותר בשנה ותכפיל במספר השנים שאתה מתפלל את שלוש התפילות האלה.

אני לא בא להגיד לך "אל תאמין"- לא! כל אדם באמונתו יחיה, וזכותך (ואולי גם חובתך) להאמין, אבל אם הצלחתי לגרום לך להפעיל קצת יותר שיקול דעת בפעם הבאה שתלך כעיוור אחרי הדת, עשיתי את שלי. ובהקשר לשיר, אם חיילים היו יורים רק כי אמרו להם לירות, וזה לא משנה להם אם הם פוגעים באזרחים או באנשי צבא האויב, העולם שלנו היה נראה הרבה יותר קודר.

חג שמח :)

אמנת שחקני איקרים ישראל

The post was edited 1 time, last by korel ().

• korel wrote:

אני מתנצל על ההומור שאני מבין שלא היה במקום, אבל החלק הבא:

RoNBit wrote:

ממש לא נאמר בהומור. אני באמת מחכה לתשובה על הדבר הזה. איזו סיבה? שלנשים אסור לקיים מצוות? למה? כי אלוהים ברא אותה כאישה? אני מקווה שאתה מבין את הבעיה שקיימת כאן.. הדת אוסרת על האישה ללמוד, רק מפני שהיא אישה, וזה לא משנה עד כמה משכילה היא יכולה להיות. הרבה דברים שנעשו ע"י נשים לא היו נעשים עד היום אם הנשים שעשו את הדברים הללו היו שייכות לדת, אז אני לא יודע עד כמה הדבקות בדת מתאימה לאור הנעשה ב-200 השנים האחרונות.עדה יונת- המחקרים שביצעה בסופו של דבר אפשרו הבנה טובה יותר של דרכי פעולתן של תרופות אנטיביוטיות קיימות, ופיתוחן של תרופות חדשות, אילו הייתה דתית תוחלת החיים שלנו הייתה מתקצרת בהרבה מכפי שהיא היום, אז לתמוך בדת שכובלת את מחשבת הנשים- אני לא יודע אם זה הדבר הבא ברשימת המטלות שלי.

אבל בוא נדבר ת'כלס, הדת כובלת לא רק את הנשים, היא גם כובלת את כל מי שמאמין בה לעשות מנהגים ומעשי פולחן כאלה ואחרים, תקן אותי אם אני טועה. בתגובה הקודמת שלך ציינת שורה של דברים שאתה עושה על בסיס יומי וגוזלים את זמנך, ואני רוצה לשאול אותך כאדם אל אדם, הלא יותר כדאי להשקיע את הזמן בפיתוח של עולם שטוב יותר לחיות בו? במקום להתפלל שחרית, מנחה וערבית, על כל זמן כזה של תפילה תעשה מעשה טוב אחד, לאדם אחד. אלה שלושה מעשים טובים יותר ביום, 21 מעשים טובים יותר בשבוע, 84 מעשים טובים יותר בחודש, 1008 מעשים טובים יותר בשנה ותכפיל במספר השנים שאתה מתפלל את שלוש התפילות האלה.

אני לא בא להגיד לך "אל תאמין"- לא! כל אדם באמונתו יחיה, וזכותך (ואולי גם חובתך) להאמין, אבל אם הצלחתי לגרום לך להפעיל קצת יותר שיקול דעת בפעם הבאה שתלך כעיוור אחרי הדת, עשיתי את שלי. ובהקשר לשיר, אם חיילים היו יורים רק כי אמרו להם לירות, וזה לא משנה להם אם הם פוגעים באזרחים או באנשי צבא האויב, העולם שלנו היה נראה הרבה יותר קודר.

חג שמח :)

האמת שקראתי את כל התגובה שלך ואז הגבתי על כל חלק בנפרד. פשוט היה לי חשוב להגיב לדברים שנאמרו לפני סוף ההודעה שלך.

אתייחס לחלק השני של מה שכתבת, כי על החלק הראשון קטונתי מלהבין.
      כולנו בני אדם אחרי הכל.. :)

בראש ובראשונה אני מאוד מעריך את ההתנצלות, זו גדולה. אז דבר ראשון זה תודה :)

התורה כאמור, לא רוצה לומר "נכתבה" אבל לצורך העניין נכתבה לפני אלפי שנים. בוא נסכים שהדברים השתנו? עד לפני 60-70 שנה נשים היו.. במטבח. לפני ההשכלה נשים לא כ"כ הרחיבו אופקים, כמו שאז גברים לא הרחיבו אופקים כמו הגברים של ימינו.

לדת יש המון צדדים. הדת סוג של "אוסרת" על האשה מצוות מסוימות מידע מהו טבע האשה. להכל יש סיבה. לא תמיד אנחנו מבינים, אני יודע שזו תשובה לא מספקת. אבל יש דברים שכבני אדם לצערנו, אנחנו קטנים מלהבין (ולא רק בגבולות התורה).

החיים כובלים אותנו. "אדם לעמל יולד". בחירה שלנו מה לראות אותו ככבילה, ומה לראות אותו כסדר יום. אפשר לומר שההשכלה כבלה אותנו, אחרי הכל, היינו יכולים לשבת כל היום עם נבוטים במערה לכאורה, לצוד חיה פעם בעשרה ימים ושלום על ישראל. למה אנחנו צריכים ללמוד, לעבוד, לפרנס.. זו גם סוג של כבילה, לא?
      אז זו כבר שאלה של דרך חיים. אם דרך החיים שלך זה לקום בבוקר ולבזבז את זמנך בצחצוח שיניים - כנראה שיש סיבה לדבר, כנראה שיש לזה חשיבות. אתה לא סתם מבזבז את הזמן שלך.
      ואם נדבר תאכלס.. גם החילוני הממוצע לא מנצל את הזמן שלכאורה היה צריך להיות מוקדש לתפילות למעשים טובים. הוא מנצל אותו לדברים אחרים.
      אי אפשר כ"כ לומר שהזמן לא מנוצל לדברים אחרים, כי מבחינת החשיבות, לא ניתן להשוות כאן כלום.. כי אז תאמר אולי, שבמקום לאכול בבוקר, אל תאכל, תעשה מעשים טובים. ובמקום ארוחת צהריים, לך תתנדב. ובערב - לך לדבר עם אנשים מבוגרים שאין להם עם מי לדבר. כל אלו דברים מאוד מאוד מאוד חשובים! אבל מבחינתי, כמו שלך חשוב לאכול, לי חשוב להתפלל. זה אולי נשמע נורא לא מציאותי, אבל עובדתית, לפחות בשבילי, זה נכון. "וזכני לגדל בנים ובני בנים, חכמים ונבונים... ומאירים את העולם בתורה ובמעשים טובים" :)

אז לצערי לא כ"כ עשית את שלך כי האמונה שלי היא לא אמונה עיוורת. האמונה שלי נבנית על חינוך, על ערכים, על מוסריות. האמונה שלי נבנית על נס אישי שבו הרגשתי את נוכחות הקב"ה בעולם.
      אז ללכת כעיוור אחר האמונה? לא בבית ספרנו! תפקידנו לחקור ולהאמין. יש אף הסוברים שאמונה עיוורת אינה אמונה (למרות שיש גם שסוברים שאם אתה חושב שאם תחקור אתה תאבד את אמונתך, אל תחקור, אבל זו גישה פחות נפוצה.) כי אחרי הכל, לא סתם נבראנו עם שכל, עם דעה ומחשבה. לא ככה? :)

ואסיים, הפעם באמת, עם מה שאמרו חז"ל-
      "דרך ארץ קדמה לתורה"

ואהבת ישראל חשובה לא פחות.
      אם תרצה קוראל אני אשמח להמשיך איתך את הדיון אבל לא על גבי הפורום.
      ואחרי הכל, אתה יודע שאני חולה עליך :P אתה כמו אחי.

שיהיה חג כשר ושמח :love:

שדרן השנה לשנת 2014

.לא מעצב בפרטי

The post was edited 1 time, last by RoNBit ().

• .מטרת האשכול הייתה אך ורק להבהיר משהו ולא כדי לפתח ריבים. רון, שתדע לך שאני מאוד מעריך אותך על ההגנה :) תודה

TheNonstop wrote:

אשמח אם תגיב על התגובה הזאת ותסביר לי מה הרציונל שלך להאמין ביהדות ולא בהינדואיזם, או באיסלאם, ושכמו כן תסביר למה דווקא היהדות היא לא דת שהומצאה
      אני גדלתי על חינוך דתי לערכים וליהדות מאז ומתמיד . היהדות היא בכלל לא דת שהומצאה כלל וכלל. להסביר לך למה אני לא יודע בצורה מדויקת. יש דברים שאפילו אני לא יודע.

korel wrote:

במקום להתפלל שחרית, מנחה וערבית, על כל זמן כזה של תפילה תעשה מעשה טוב אחד, לאדם אחד. אלה שלושה מעשים טובים יותר ביום, 21 מעשים טובים יותר בשבוע, 84 מעשים טובים יותר בחודש, 1008 מעשים טובים יותר בשנה ותכפיל במספר השנים שאתה מתפלל את שלוש התפילות האלה.
      בהחלט הצעה גרועה לחלוטין. כמו שרון אמר- זה כמו שתחליף את ארוחת הבוקר שלך במעשה טוב. עשיתי טעות שפתחתי את האשכול. אם הייתי יודע שאלה הדברים שתגיד לא הייתי פותח את האשכול...
      לסיומו של דבר ארצה להגיד דבר אחד - לכל אחד צריך להיות משהו להאמין בו.
      ואל תשכח שלאדם לא היה אמור בכלל להיות שכל ודעת, שהרי אם לא היה אוכל מעץ הדעת היה נשאר ערום וחסר יכולת לדעת מה טוב ומה רע..
    • זה התחיל בדיון על אלוהים והמשיך לדיון אחר על חרדים צבא.. אז אגיב לשניהם
      גולדן בוי אתה אומר שטויות מה הקשר לאמא שלי לאם אני מאמין או לא מאמין.. בחאיית מה אני חיי בסרט שמישהו יהפנט את אמא שלי?
      ולמה שאלך לרופא לראות תעודות? זה שהוא שם ומכירים אותו אומר שהוא סיים את הלימודים שהוא התקבל לשם לא?
      ואני מאמין שהתנך רוב מה שכתוב שם זה נכון מבחינה היסטורית אבל כול מה שקשור שם לאלוהים זה לא נכון
      אני מאמין שפעם שהאדם לא היה הכי חכם ומפותח כמו שהוא עכשיו ואכשהו הם החליטו להאמין במשהו יותר גדול מהם שמחליט עליהם כי ככה זה משהו שפותר להם את כול התשובות שהם לא ידעו לענות ואת כול הבעיות שלהם (זה לא אני החלטתי זה אלוהים) כי ככה הכי קל לבני אדם שלא הם אחראיים נכון? ובקיצור ככה זה התגלגל עד היום שאנשים עדיין מאמינים בישות לא ידוע שיכולה לעשות הכול..
      ברור לי שהרבה לא מסכימים עם מה שכתבתי ולא כול כך אכפת לי לא בא לי להכנס לוויכוח הזה רק הראתי לגולדן בוי שזה טיפה יותר משני המשפטים האלה שהוא כתב.
      ולגבי החרדים גולדן בוי למה שהם לא ישרתו ואנחנו כן? למה שחבר שלי יסכן את החיים שלו בשביל להגן על מישהו שלא מאמין בהם? זה לא מי שלא מתגייס מפסיד
      למה שהם גם לא ישרתו וגם יקחו כסף מהמיסים שאתה משלם? ויודע מה לפחות שיעשו שירות לאומי אבל גם זה הם לא עושים.
      ואני מדבר על הקיצוניים כתבתי את זה מכליל אבל אני לא מנסה להכליל
      NY-TOP 50
    • ~Golden Boy~ wrote:

בהחלט הצעה גרועה לחלוטין. כמו שרון אמר- זה כמו שתחליף את ארוחת הבוקר שלך במעשה טוב. עשיתי טעות שפתחתי את האשכול. אם הייתי יודע שאלה הדברים שתגיד לא הייתי פותח את האשכול...
      לסיומו של דבר ארצה להגיד דבר אחד - לכל אחד צריך להיות משהו להאמין בו.
      ואל תשכח שלאדם לא היה אמור בכלל להיות שכל ודעת, שהרי אם לא היה אוכל מעץ הדעת היה נשאר ערום וחסר יכולת לדעת מה טוב ומה רע..
      אני לא מבין, פתחת אשכול בשם "לכל אלה שלא מאמינים בדת"- מה ציפית? לשמוע ברכות ואיחולים לבביים? אתה תוקף אותי באופן אישי, עם כותרת כל כך אווילית, תסלח לי על המילה, אבל אתה מצפה לשמוע רק דעות שעולות בקנה אחד עם דעתך. זה לא עובד ככה, וזה גם לעולם לא יעבוד ככה. אישית, אני מאמין בדרך ארץ- אם זו האמונה שאתה אומר שחייבת להיות לכל אחד, אני אחיה עם זה. לא, אני לא מאמין בישות עליונה וכל יכולה ששולטת לנו בחיים ושאנחנו צריכים לחיות בפחד או בחרדה ממנה.
      ובקשר למשפט האחרון והשטותי שרשמת, תחסוך ממני לענות על השטויות האלה חח, לא עם זה תשכנע אותי שיש דת ושצריך להאמין בה :lol:
      אתה יודע שעד היום יש אנשים שלא יכולים להבדיל בין טוב לבין רע, זה אומר שהם שייכים לחלק שפרי עץ הדעת לא הגיע אליו? :lol:

אמנת שחקני איקרים ישראל
    • ~Golden Boy~ wrote:

אני גדלתי על חינוך דתי לערכים וליהדות מאז ומתמיד . היהדות היא בכלל לא דת שהומצאה כלל וכלל. להסביר לך למה אני לא יודע בצורה מדויקת. יש דברים שאפילו אני לא יודע.
      אז מה שכרגע אתה אומר שאין שום סיבה למה אתה מאמין ביהדות. בגלל שההורים שלך מאמינים בזה גם אתה מאמין בזה. זה נקרא אמונה עיוורת :)
      אל תדאג, אתה לא לבד. רוב המאמינים בישראל לא חושבים אפילו על דברים חוץ מהדת שלהם, ומאמינים בצורה עיוורת

אה, שכחתי, בכל אסיה זה ככה
      גם בכל אפריקה
      גם בכל אמריקה הדרומית, הצפונית והתיכונה
      גם באירופה
      גם באוסטרליה

ואם אף אחד לא המציא את הדת, איך היא נוצרה?

כתב השנה 2016
      "עם פרחים

The post was edited 1 time, last by TheNonstop ().

• כמה אנשים שונים הגיבו כמה דברים שאני רוצה להתייחס אליהם אז לא אצטט אדם ספציפי.
      נתחיל מהדת- כאשר אתם מעלים טיעון מסוים, רצוי ואף מומלץ להוכיח אותו ביחד איתו, כיוון שאחרת זה סתם לפלוט לרשת אוסף מילים בלי הוכחה אמיתית. אמרתם שהתור מחפיצה את האישה? אין בעיה, תביאו הוכחות לכך. ההוכחה היחידה שראיתי פה לעניין הזה היא שהגבר מברך "ברוך שלא עשני אישה" והתשובה לזה הוסברה כבר אלפי פעמים בעבר שמדובר בכך שהאישה לא מחויבת במצוות שהזמן גרמן והגבר כן, ועל כן הגבר מברך את אלוהים על כך שנתן לו את הזכות לקיים מצוות אלו.
      אז עכשיו תשאל למה דווקא הגבר מחויב ? כי כך הוחלט זה הכל. באותה מידה אני כגבר יכול לשאול למה אני צריך לקום ב7 בבוקר ביום חורפי קפוא ולצאת החוצה לבית הכנסת להניח תפילין, בזמן שאשתי או אחותי יכולות להמשיך לישון מתחת לשמיכה גם עד 9 10 אם ירצו, אז אולי התורה בכלל מפלה גברים שנותנת להם כזה עול ?
      הטיעון שלך שהתורה מגבילה את המחשבה של האישה וכו' כרגע לא מחזיק מים מהסיבה הפשוטה שלא הוכחת אותו אפילו לא באות אחת מן התורה, פשוט החלטת שככה זה ומכאן פרסת תגובה שלמה שמונחת טיעון שכלל לא הוכח.
      לגבי החרדים- לא אשקר, אכן מרבית החרדים לא מתגייסים, ואני באמת חושב שזה משהו לא טוב בחברה החרדית שעלינו לשנות, אבל עם זה שהם לא מתגייסים- רבים מהם מתנדבים באיחוד והצלה וזק"א ועושים הרבה יותר למען המדינה ממה שג'ובניק ממוצע שמשרת בקריה וגורס ניירות עושה למענה. אלו שעושים כיום את ההפגנות עובדתית הם מיעוט בחברה החרדית, ולהכליל את כל החברה החרדית בעניין הזה זה שקר גמור...
      עוד דבר- מעניין שספורטאים מצטיינים יכולים לקבל פטור מצה"ל, אבל כשזה מגיע לאברכים שמצהירים שתורתם אומנותם שלפי אמונתם תורמים למדינה בכך שהם לומדים תורה, פתאום זה כן מציק לכם ואתם לא מסוגלים לקבל את זה.
      למעשה חלק ניכר מאלו שמקבלים ספורטאי מצטיין כלל לא מביאים למדינה הישגים, ואני די בטוח שחרדי שלומד תורה בישיבה להצלחת צה"ל והמדינה, גם לפי אמונתכם, לא עושה פחות ממה שכדורגלן שקיבל ספורטאי מצטיין ומשחק בנבחרת ישראל עושה(אם כי לפי דעתי בלי קשר לאמונתי הדתית החרדי בטוח עושה יותר כיוון שלפחות הוא לא עושה בושות...)
      מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, ולכן חרדי שלפי אמונתו תורם למדינה בכך שיושב ולומד תורה, והוא באמת מתכוון לעשות כך- צריך לקבל פטור בדיוק כמו שספורטאי מצטיין מקבל פטור.
      הספורטאי מייצג אותנו בעולם החומר מול העולם
      והחרדי מייצג אותנו בעולם הרוח מול יוצרנו.
      לא נשמע פייר ?

עוד טענה שהועלתה פה(שכמו כל שאר הטענות, כלל לא הוכחה עם לפחות מאמר אחד מסודר שאפשר להתמודד איתו ולנסות להפריך אותו) היא שהדת היא פרי יצירתו של האדם. אין לי מה להגיב על כך מהסיבה הפשוטה שלא הבאתם הוכחה לטענה זו ולכן אין לי כל דרך לנסות להפריך אותה, הדרך היחידה שלי להפריך אותה היא שאני אגיד שהדת היא יצירתו של אלוהים מכיוון שלמעשה האמרה הזאת שוות ערך בדיוק לאמרה שלכם שהדת היא פרי יצירתו של האדם(כי על שתי הטענות הללו לא הובאו פה הוכחות).

נ.ב.
      לגבי התפילה והמעשים הטובים- בגדול כבר ענו לך פה, אבל אוסיף ואגיד שזה בסה"כ מניפולציה זולה ואפשר להגיד את זה על כל דבר שעושים. גם במקום להיות פה על הפורום ובמקום לשחק באיקרים בכללי אתה יכול ללכת להתנדב או כל דבר אחר, אך למעשה אין כל סתירה בין התפילה שלי שמטרתה להודות לזה שיצר אותי לבין ללכת אחרי זה להתנדב למען ילדים בסיכון, שוב, מניפולציה זולה ותו לא

בינתיים הדיון פה יחסית רדוד אז אני מקווה שנתחיל להתקדם קצת ויהיה יותר מעניין
      "Let your faith be bigger than your fear" - "תן לאמונה שלך להיות גדולה יותר מהפחד שלך"

The post was edited 1 time, last by איתי42 ().

• איתי42 wrote:

כמה אנשים שונים הגיבו כמה דברים שאני רוצה להתייחס אליהם אז לא אצטט אדם ספציפי.
      נתחיל מהדת- כאשר אתם מעלים טיעון מסוים, רצוי ואף מומלץ להוכיח אותו ביחד איתו, כיוון שאחרת זה סתם לפלוט לרשת אוסף מילים בלי הוכחה אמיתית. אמרתם שהתור מחפיצה את האישה? אין בעיה, תביאו הוכחות לכך. ההוכחה היחידה שראיתי פה לעניין הזה היא שהגבר מברך "ברוך שלא עשני אישה" והתשובה לזה הוסברה כבר אלפי פעמים בעבר שמדובר בכך שהאישה לא מחויבת במצוות שהזמן גרמן והגבר כן, ועל כן הגבר מברך את אלוהים על כך שנתן לו את הזכות לקיים מצוות אלו.
      אז עכשיו תשאל למה דווקא הגבר מחויב ? כי כך הוחלט זה הכל. באותה מידה אני כגבר יכול לשאול למה אני צריך לקום ב7 בבוקר ביום חורפי קפוא ולצאת החוצה לבית הכנסת להניח תפילין, בזמן שאשתי או אחותי יכולות להמשיך לישון מתחת לשמיכה גם עד 9 10 אם ירצו, אז אולי התורה בכלל מפלה גברים שנותנת להם כזה עול ?
      הטיעון שלך שהתורה מגבילה את המחשבה של האישה וכו' כרגע לא מחזיק מים מהסיבה הפשוטה שלא הוכחת אותו אפילו לא באות אחת מן התורה, פשוט החלטת שככה זה ומכאן פרסת תגובה שלמה שמונחת טיעון שכלל לא הוכח.
      לגבי החרדים- לא אשקר, אכן מרבית החרדים לא מתגייסים, ואני באמת חושב שזה משהו לא טוב בחברה החרדית שעלינו לשנות, אבל עם זה שהם לא מתגייסים- רבים מהם מתנדבים באיחוד והצלה וזק"א ועושים הרבה יותר למען המדינה ממה שג'ובניק ממוצע שמשרת בקריה וגורס ניירות עושה למענה. אלו שעושים כיום את ההפגנות עובדתית הם מיעוט בחברה החרדית, ולהכליל את כל החברה החרדית בעניין הזה זה שקר גמור...
      עוד דבר- מעניין שספורטאים מצטיינים יכולים לקבל פטור מצה"ל, אבל כשזה מגיע לאברכים שמצהירים שתורתם אומנותם שלפי אמונתם תורמים למדינה בכך שהם לומדים תורה, פתאום זה כן מציק לכם ואתם לא מסוגלים לקבל את זה.
      למעשה חלק ניכר מאלו שמקבלים ספורטאי מצטיין כלל לא מביאים למדינה הישגים, ואני די בטוח שחרדי שלומד תורה בישיבה להצלחת צה"ל והמדינה, גם לפי אמונתכם, לא עושה פחות ממה שכדורגלן שקיבל ספורטאי מצטיין ומשחק בנבחרת ישראל עושה(אם כי לפי דעתי בלי קשר לאמונתי הדתית החרדי בטוח עושה יותר כיוון שלפחות הוא לא עושה בושות...)
      מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, ולכן חרדי שלפי אמונתו תורם למדינה בכך שיושב ולומד תורה, והוא באמת מתכוון לעשות כך- צריך לקבל פטור בדיוק כמו שספורטאי מצטיין מקבל פטור.
      הספורטאי מייצג אותנו בעולם החומר מול העולם
      והחרדי מייצג אותנו בעולם הרוח מול יוצרנו.
      לא נשמע פייר ?

עוד טענה שהועלתה פה(שכמו כל שאר הטענות, כלל לא הוכחה עם לפחות מאמר אחד מסודר שאפשר להתמודד איתו ולנסות להפריך אותו) היא שהדת היא פרי יצירתו של האדם. אין לי מה להגיב על כך מהסיבה הפשוטה שלא הבאתם הוכחה לטענה זו ולכן אין לי כל דרך לנסות להפריך אותה, הדרך היחידה שלי להפריך אותה היא שאני אגיד שהדת היא יצירתו של אלוהים מכיוון שלמעשה האמרה הזאת שוות ערך בדיוק לאמרה שלכם שהדת היא פרי יצירתו של האדם(כי על שתי הטענות הללו לא הובאו פה הוכחות).

נ.ב.
      לגבי התפילה והמעשים הטובים- בגדול כבר ענו לך פה, אבל אוסיף ואגיד שזה בסה"כ מניפולציה זולה ואפשר להגיד את זה על כל דבר שעושים. גם במקום להיות פה על הפורום ובמקום לשחק באיקרים בכללי אתה יכול ללכת להתנדב או כל דבר אחר, אך למעשה אין כל סתירה בין התפילה שלי שמטרתה להודות לזה שיצר אותי לבין ללכת אחרי זה להתנדב למען ילדים בסיכון, שוב, מניפולציה זולה ותו לא

בינתיים הדיון פה יחסית רדוד אז אני מקווה שנתחיל להתקדם קצת ויהיה יותר מעניין

~Golden Boy~ wrote:

מבחינתי העניין סגור- האשכול נעול מילולית.

כיום מה שהחרדים עושים זה לשאוב תקציבים ללא תרומה. אני קראתי מה שכתבת, אבל אתה מתייחס ל"יש אנשים ש..". אתה לא מדבר על הרוב, ורוב החברה החרדית לא משרתת בצבא או מתנדבת. לי אין בעיה בזה, מצידי שיאמינו בחד הקרן הורוד הבלתי נראה (שהוא האויב הגדול של האלוהים שלי, מפלצת הספגטי המעופפת), כל עוד זה לא מפריע לחיים שלי כפסטאפרי וחסיד מפלצת הספגטי המעופפת, או מפריע לאנשים שמאמינים בחד הקרן הורוד או מאמינים פוסידון, או בכלל אתאיסטים. ומה שהם עושים זו פגיעה במדינה, בשם הדת. כיום השיטת ממשל שלנו מאוד בעייתית. ההוכחה הפשוטה ביותר לכך היא שאחוזים בודדים מהאוכלוסיה, יכולים לשלוט על ראש ממשלה. מה שהם עושים הוא פשוט מאוד: הם מנצלים את העובדה שהקואליציה צרה מאוד, ושהם יכולים להכריע אם יש או אין קואליציה וסוחטים את ביבי. לדוגמה, אם אתה לא תומך בחוק מסוים, אנחנו נפרק את הממשלה. ביבי, מעדיף שלא יהיו בחירות ושהוא ישאר ראש ממשלה, לפחות עד שהקואליציה תתפרק מעצמה. זה לא זמן נוח לבחירות בשבילו והם מנצלים את זה.

שמתם לב מה קרה בעקבות מה שתיארתי למעלה? החרדים, אחוזים בודדים מהאוכלוסיה יכולים להחליט אילו חוקים עוברים ואילו לא. הם בעצם 10%, ששולטים על 90%. מעבר לכך שהם סוחטים תקציבים בצורה מציקה, הם גם לוקחים כסף של משלם המיסים. הם לא תורמים למדינה, ולוקחים קצבות ילדים מוגזמות, כספים מוגזמים לישיבות וכו' עכשיו יבואו אנשים ויגידו שהכסף הזה לא מספיק לישיבות, מבחינתי שיסתדרו. שיסגרו את הישיבות. לא אכפת לי, זו כבר החלטה שלהם! שיעשו מה שהם רוצים. אם הם צריכים להשיג כסף למחייה, שיעשו את זה בעצם! הם לא צריכים כסף שניתן להם רק בגלל שהם חרדים. אין פה הבדל בין חרדים לחילונים, כולם צריכים לעבוד בשביל להשיג כסף

אגב, אי אפשר כבר לנעול מילולית אשכולות. רק מנהלים יכולים. גולדן בוי, אין הבדל בין ההודעה שכתבת לבין הודעת ספאם

כתב השנה 2016
      "עם פרחים